تعداد بازدید: ۱۷۰۶
کد خبر: 313
20 March 2016     -     ۰۱ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۱ تاریخ انتشار:
زمانی که رقابت شدیدی میان دو شرکت محبوب و قدرتمند اپل و مایکروسافت وجود داشت رو به اتمام است، حال می بینیم که مایکروسافت نرم افزار های خوب خود را برای این شرکت عرضه می کند، حتی زمانی که اپل در حال معرفی محصولات خود بود از کارمندان مایکروسافت دعوت می کرد تا بر روی صحنه بیایند و در رابطه با آفیس بر روی محصولاتشان توضیح دهند.

هنوز در دنیای رقابتی این دو شرکت اپل است که بیشترین توجه را به سوی خود جلب می کند، اما باید به این نیز توجه داشت که مایکروسافت در یک سال گذشته اقدامات بسیار عالی را انجام داده است که حتی اپل به فکر انجام دادن آن ها نیفتاده است و یا آن را عمومی نکرده است. حال با ما همراه باشید تا ۵ اقدام مایکروسافت را که باعث برتری این شرکت نسبت به اپل شده است را با هم مرور کنیم، البته این قسمت اول از این بررسی است و در آینده ۵ برتری دیگر مایکروسافت نسبت به اپل را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مدیریت پنجره ها

ویندوز حقیقتا لایق اسمی است که یدک می کشد (WINDOWS)، مدیریت پنجره ها در این سیستم عامل بسیار آسان و لذت بخش است، شما به راحتی می توانید هر پنجره را مدیریت کنید، به هر طرف که میخواهید حرکت دهید و اندازه ی آن ها با توجه به نیاز کاری خود تغییر دهید.

کرتانا

دستیار صوتی موجود در هر دو پلتفرم بسیار قدرتمند عمل می کنند، اما جدا از عملکرد باید گفت که مایکروسافت نسبت به اپل به دستیار صوتی خود بیشتر بها داده است، همانطور که می دانید کرتانا به یک دستیار همه گیر تبدیل شده است و شما آن را در اندروید، IOS و ویندوز ۱۰ مشاهده می کنید، اما سیری دستیار صوتی اپل هنوز جایگاه خود را در تلفن های همراه و آیپد های این شرکت حفظ کرده است. با این حال باید گفت مایکروسافت در این زمینه هم موفق تر عمل کرده است.

رابط کاربری

اگر از سیستم عامل اپل استفاده کرده باشید حتما متوجه این موضوع شده اید که این سیتسم عامل از سوی شرکت دستخوش تغییرات چندانی نشده است، اما در سیستم عامل مایکروسافت به وضوح تغییر را از زمانی که ویندوز ۷ منتشر شده تا به الان که ویندوز ۱۰ بر روی سیستم ها در حال فعالیت است مشاهده می کنیم، از بهترین تغییراتی که باعث راحتی کار با ویندوز شده است همان منوی استارت است که دسترسی به تمامی بخش های سیستم را برای شما آسان می کند.

محیطی بهتر برای گیمرها

همواره ویندوز نسبت به  OS X از سوی گیمرها بیشتر مورد توجه قرار می گیرد، با وجود سیستم عامل جدید یعنی ویندوز ۱۰ و نرم افزار Xbox مایکروسافت میزان بازی های موجود را به نوعی دو برابر کرده است به گونه ای که به راحتی کاربران می توانند بازی های موجود در اکس باکس را به سیستم و تبلت ویندوزی خود استریم کنند.

برتری در بخش فضای ابری

اگر کمی با نرم افزارهای فضای ابری مایکروسافت همچون OneDrive یا OneNote کار کرده باشید به طور حتم متوجه خواهید شد که مایکروسافت مدیریت بهتری در بخش فضای ابری دارد، با وجود این نرم افزارها یما به راحتی می توانید فایل ها و نوشته های خود را در هر مکانی که هستید در دسترس داشته باشید.

منبع

نظرسنجی
برچسب اسرا نشان دهنده ی چیست؟
1) رده بندی سنی بازی های رایانه ای
2) درجه کیفیت بازی های رایانه ای