تعداد بازدید: ۵۲۶
کد خبر: 4584
11 November 2016     -     ۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۴ تاریخ انتشار:
انتخابات امریکا برگزار شد و کسی بر مسند ریاست جمهوری خواهد نشست که رابطه ی خوبی با شرکت های تکنولوژی ندارد و در دوره ی تبلیغات، بارها با آن ها مجادله کرد و احتمالا حالا وقت عمل به وعده های انتخاباتی و شاید تلافی باشد.

نام دونالد ترامپ از صندوق انتخابات ریاست جمهوری امریکا بیرون امد تا غیرقابل انتظارترین نتیجه رقم بخورد و معادلات سیاسیودرست از آب درنیاید، این اتفاق قطعا خبر خوبی برای منطقه ی سیلیکون ولی و شرکت های حاضر در آن نیست، چرا که محصولات آن ها از آمریکا گذر می کند. اپل یکی از مهم ترین شرکت هاییست که این خبر را احتمالا ناگوار می داند.

دونالد ترامپ علیه اپل موضع گیری های مختلفی داشته که از مهترین آن ها درخواست تحریم کمپانی اپل توسط مردم یا اجبار اپل به تولید محصولات در خاک آمریکاست. از آن طرف تیم کوک و شرکت اپل واکنشی شدید به فعالیت ها و اظهارات دونالد ترامپ نشان دادند و تصمیم بر عدم حمایت مالی از کنگره سراسری حزب جمهوری خواه  گرفتند. اگرچه اپل پیش از این روابط بسیار خوبی با حزب جمهوری خواه داشتت، اما دونالد ترامپ از نظر این شرکت یک کاندیدای افراطی بود که رفتار او به مزاج اپل و بخصوص تیم کوک خوش نمی آید.

ترامپ در این مدت، بارها اپل را به خاطر ماجرای رد درخواست FBI برای کشف اطلاعات ایفون San Bernardino سرزنش کرد. ترامپ یکی از منتقدین سرسخت سیاست حفظ حریم شخصی اپل در ماجراهای تروریستی است و وعده داد اگر رییس جمهور شود، به اپل حق چنین کارهایی نخواهد داد و در سخنرانی های خود نیز به بازشدن اسلاعات بعد از ریاست جمهوری اش اشاره می کرد.

ترامپ با اینکه میلیون ها دلار از سهام اپل را در جیبش می بیند، اما صحبت علیه این شرکت و اجرای سیاست های سخت گیرانه را متوقف نکرده است و شاید همه ی این ها یک بازی تبلیغاتی بوده باشد.

اما نباید فراموش کرد اپل در ماجرای حفظ اطلاعات تنها نیست، مایکروسافت و گوگل و برخی دیگر نیز در این مسیر قرار دارند و قطعا یکی از چالش های بزرگ روزهای بعد از ریاست جمهوری رسمی ترامپ، مقابله با سیاست های اوست. هم چنین مایکروسافت با عدم حمایت مالی از جمهوری خواه ها و اعلام گزارش های مختلف درباره پیروزی هیلاری، مورد غضب این حزب واقع خواهد شد.

اما تنها مشکل ترامپ با کمپانی های تکنولوژی، بر سر امنیت و حفاظت اطلاعات نیست، او در مکان های مختلف بر تمرکز کمپانی های آمریکایی بر تاسیسات داخل آمریکا و استخدام نیروهای آمریکایی تاکید کرده است و اینکه آن ها فقط باید شعب خود را در آمریکا دایر کنند. این درحالیست که بسیاری از کارمندان گوگل، اپل و مایکروسافت غیرامریکایی هستند.

ترامپ امروز صبح در سخنرانی خود نیز از اتحاد برای ساخت دوباره ی یک امریکای قدرتمند گفت و اینکه او رییس جمهور تک تک امریکایی هاست و این صحبت ها بار دیگر نشان داد که کمپانی های تکنولوژی کار سختی بعد از ریاست جمهوری رسمی او خواهند داشت چرا که بعید است ترامپ از مواضع خود در موضوع امنیت و توجه به شهروندان آمریکایی کوتاه بیاید.

منبع

نظرسنجی
برچسب اسرا نشان دهنده ی چیست؟
1) رده بندی سنی بازی های رایانه ای
2) درجه کیفیت بازی های رایانه ای