تعداد بازدید: ۶۸۳
کد خبر: 4731
17 November 2016     -     ۲۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۴ تاریخ انتشار:
بدون تردید می توان گفت یکی از بزرگ ترین و جالب ترین اتفاقات دنیای تکنولوژی در سال ۲۰۱۶، رونمایی از دستگاه سرفس استودیو و سرفس دایل توسط مایکروسافت بوده است. علاوه بر مشاهده ی این که مایکروسافت دوباره تمرکز خود را بر روی کامپیوتر های رومیزی گذاشته است، دلایل بسیار زیادی وجود دارد که نشان می دهد معرفی این محصول خاص، واقعا هیجان انگیز بوده است.

در این مطلب قصد داریم پنج مورد از بزرگ ترین ویژگی هایی که پس از عرضه ی سرفس استودیو در سال ۲۰۱۷ ما را شگفت زده تر خواهند کرد را نام ببریم.

·         سرفس استودیو قدرتمند است

مایکروسافت سرفس استودیو واقعا یک هیولا است. با بهره گیری پردازنده های نسل ششم سری Core اینتل و کارت گرافیک مجزای Nvidia GeForce، این نسل از رایانه های شخصی آینده باید بدون هیچ گونه مشکل، هر یک از نرم افزار های ویرایش تصویر و ویدیوی محبوب را اجرا کند. همچنین سه مدل مختلف با انواع متفاوتی از سخت افزار برای مصرف کنندگان در نظر گرفته شده است تا افرادی که خواهان قدرت کم تر هستند، بهای کم تری را پرداخت کنند و یا اگر افرادی نیاز به بالاترین سطح مشخصات دارند، نسخه ی گران قیمت تر را انتخاب کنند.

·         سرفس استودیو واقعا باریک است

سرفس استودیو، به طور خیره کننده و تعجب آوری برای یک دستگاه با این قدرت و ویژگی های فراوان، باریک به نظر می رسد. صفحه نمایش ۲۸ اینچی این دستگاه شامل یک عمق یک نواخت از هر گوشه می باشد و با این حال،  هنوز هم از تکنولوژی صفحه نمایش PixelSense مایکروسافت پشتیبانی می کند، که می توان این تکنولوژی را در محصولات سرفس پرو و سرفس بوک فعلی مشاهده کرد.

·         سرفس استودیو تبدیل پذیر است

احتمالا برجسته ترین ویژگی سرفس استودیو، توانایی آن برای تبدیل از فرم یک کامپیوتر رومیزی سنتی به یک حالت میز طراحی است. این انعطاف پذیری باعث می شود که این دستگاه نه تنها یک دستگاه ایده آل برای نمایش رسانه ها باشد، بلکه برای طراحی و ایجاد آن ها نیز مناسب باشد. هنرمندان و طراحان برای آموختن نحوه ی استفاده سرفس استودیو موارد بسیار کمی را نیاز به یادگیری خواهند داشت و نیازی به یادگیری یک مهارت کاملا جدید و پیچیده نخواهد بود.

·         سرفس دایل

در کنار سرفس استودیو، مایکروسافت از یک دستگاه جانبی جدید با نام سرفس دایل نیز پرده برداری کرد. در حقیقت، سرفس دایل بر روی سرفس پرو و سرفس بوک بعد از به روز رسانی نرم افزار آن ها که در ماه های آینده عرضه خواهد شد، نیز عمل خواهد کرد، اما نمی توان منکر این موضوع شد که طراحی این محصول به همراه سرفس استودیو صورت گرفته است. سرفس یک مفهوم کاملا جدید از نوعی ادغام قابلیت های لمسی – ناوبری و چرخ یک ماوس برای ایجاد شکل جدیدی از تعامل میان کاربران و تکنولوژی مورد استفاده توسط آن ها، می باشد. کارکرد سرفس دایل با توجه به نرم افزاری که در حال حاضر باز است، متفاوت خواهد بود. برای مثال، در نرم افزار ورد، سرفس دایل می توان برای جا به جا کردن و حرکت دادن صفحات مورد استفاده قرار گیرد، در حالی که در یک برنامه ی گرافیکی، این دستگاه می تواند به عنوان یک ابزار تنظیم رنگ و انتخاب فیلتر ها و قلم های مختلف عمل کند. مشاهده ی نحوه ی پیاده سازی و استفاده ی توسعه دهندگان و مصرف کنندگان از سرفس دایل در طول سال ۲۰۱۷ جالب و هیجان انگیز خواهد بود.

·         سرفس استودیو یک کامپیوتر شخصی ویندوز ۱۰ با قابلیت های بسیار فراوان است

در حالی که سرفس استودیو در درجه ی اول به عنوان یک دستگاه برای مصرف کنندگان در صنعت تولیدات رسانه ای به بازار عرضه شده، اما لازم به ذکر است که در درون خود، سرفس استودیو نیز یک کامپیوتر ویندوز ۱۰ کاملا کاربردی است. این دستگاه به همراه نسخه ی Pro سیستم عامل ویندوز ۱۰ عرضه خواهد شد و می تواند برای اجرای تمام اپلیکیشن های معمول ویندوز ۱۰ مورد استفاده قرار بگیرد. شاید بتوان گفت که این محصول یک سرفس پرو می باشد که برای اهداف مصارف رسانه ای در نظر گرفته شده است. البته با صفحه نمایش بزرگ و با تراکم پیکسل بالا، تماشای فیلم ها و برنامه های تلویزیونی در این دستگاه به طرز قابل توجهی لذت بخش تر از مشاهده ی آن ها بر روی یک سرفس پرو خواهد بود.

منبع 

نظرسنجی
برچسب اسرا نشان دهنده ی چیست؟
1) رده بندی سنی بازی های رایانه ای
2) درجه کیفیت بازی های رایانه ای