تعداد بازدید: ۸۰۵
کد خبر: 4990
29 November 2016     -     ۰۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۶ تاریخ انتشار:
سال گذشته شرکت PowerA کنترلر Fusion Pro را عرضه کرد. سبک و سیاق کنترلر فیوژن پرو همانند کنترلر الیت اکس باکس وان بود و موفقیت این محصول باعث شد که این کمپانی کنترلری جدید با قیمت پایین تر و طراحی جدید عرضه کند. اما عملکرد این کنترلر در کنار دیگر کنترلر های الیت اکس باکس چگونه است؟

·         طراحی

رنگ کنترلر فیوژن مشکی است و کنترلر از اتصال بی سیم پشتیبانی نمی کند، همانگونه که در تصویر بالا مشاهده میکنید این کنترلر از طزیق USB به ویندوز ۱۰ و اکس باکس وان متصل می شود. طراحی، شکل و مختصاتی که دکمه ها در آن قرار گرفته اند همانند کنترلر اصلی اکس باکس وان می باشند. کابل USB که به دسته متصل است قابل جداسازی نیست و روکش خاکستری زیبایی از جنس فابریک را به همراه دارد که توسط روکشی با شکل و شمایل نوار چسب محافظت شده است، روکش این کنترلر نسبت به عرضه ی قبلی آن که جنسی مانند پاک کن داشت بسیار بهتر است. از دیگر برتری های کنترلر فیوژن از مدل قدیمی آن طراحی خاصش است. شکاف های خاصی روی قسمتی که دسته نگه داشته می شود همراه با لوگوی شرکت PowerA قرار داده شده است، صد البته طراحی دسته ها قابل قیاس با کنترل الیت اکس باکس نیست چراکه کنترلر الیت دسته هایی بسیار نرم تر را به مشتریان ارائه می دهد ولی ظرافت و طراحی شش ضلعی کنترلر فیوژن کنترل خوب و  زیبایی خاصی را جلوه میدهد

 

.D-pad  (دی پد) و تریگر های (دکمه های LT و RT) کنترلر فیوژن رنگ طلایی زیبایی را به همراه دارند، این رنگ بندی ایده ی جالبی از شرکت PowerA بود چراکه می توانید بدون خریدن کاور های ضخیم برای کنترلرتان، شکلی منحصر به فرد به کنترلر خود دهید. اما من فکر میکنم که این رنگ طی چندین ماه استفاده از بین رفته و یا کم می شود مخصوصا با قیمت پایینی که برای این کنترلر در نظر گرفته شده است. دی پد کنترلر صدای کلیک جالبی دارد ولی قابل مقایسه با دی پد Hori Pad Pro نیست ولی فیوژن هنوز جزو بهترین کنترلر هایی است که می توانید از شرکت های Third-party (شرکت هایی غیر از کمپانی اصلی که محصولات مشابه و مرتبط تولید می کنند) تهیه کنید. تریگر ها از مقاوت بالایی برخوردار هستند که استفاده از آن ها را لذت بخش می کند. LED های این کنترلر هم به زیبایی طراحی شدند، یک ال ای دی کوچک زیر دکمه ی اکس باکس هنگام استفاده از کنترلر و دیگر ال ای دی در قسمت بالایی کنترلر لوگوی PowerA را نمایان می کند. یک طراحی منحصر به فرد. جک ۳.۵ میلی متری در قسمت پایینی برای استفاده از هدست قرار داده شده ولی مانند کنترلر های ترد پارتی دیگر خبری از پورت هدست اکس باکس نیست چراکه این کنترلر ها از قابلیت هایی که روی Chatpad اکس باکس قرار گرفته اند پشتیبانی نمی کنند.

·         استیک های آنالوگ

کنترلر فیوژن، قابلیت جدیدی را عرضه کرده که کمبود آن در نسخه ی قبلی آن بسیار حس می شد: استیک های قابل تعویض. این استیک ها شامل: استیک های با پهن تر بودن لبه ها، استیک هایی مشابه با کنترلر اصلی اکس باکس و استیک هایی مشابه با کنترلر پلی استیشن ۴ می شود. مهم نیست که کدام را ترجیح دهید چراکه کارایی و استفاده از آن ها بسیار عالی است، استیک های PowerA همیشه مقاومت بالایی را به مشتریان تحویل داده اند. استیک های قابل تعویض درون پلاستیک کوچکی قرار داده شدند ولی جعبه ای که بتوانید استیک ها و کنترلر را در آن حمل کنید (مانند جعبه ی کنترلر الیت اکس باکس وان) موجود نیست. توجه داشته باشید که استیک های کنترلر الیت با کنترلر فیوژن تفاوت دارند و نمی توانید استیک های الیت را روی این کنترل استفاده کنید. چه کسی می داند، شاید مایکروسافت این محدودیت را برای کمپانی PowerA قرار داده است!

·         قابلیت برنامه ریزی دکمه ها و قفل تریگر ها

کنترلر الیت و بیشتر کنترل های شبیه به کنترلر اکس باکس، ۴ دکمه ی قابل برنامه ریزی دارند و این امکان را به بازی کن می دهند که عملکرد های زیادی را بدون برداشتن شصت های خود از روی استیک ها انجام دهد. کنترل فیوژن تنها دو عدد از این دکمه ها را داراست و هردوی آن ها پشت کنترلر و نزدیک به دسته ها قرار داده شدند. دکمه ای که در بالای کنترلر قرار داده شده مخصوص برنامه ریزی دکمه های دیگر است. در نگاه اول ممکن است فکر کنید که کاهش تعداد این دکمه ها از ۴ عدد به ۲ عدد یکی از نقاط ضعف این محصول باشد ولی چند بار پیش آمده که شما از ۴ دکمه ای که در کنترلر الیت قرار داده شده استفاده کنید؟ این در حالی است که اکثر مردم از کنترلر های استاندارد که فاقد این دکمه ها هستند استفاده می کنند و شکایتی هم ندارند. همچنین سوییچی در پشت کنترلر قرار گرفته که تریگر ها را قفل می کند. فعال کردن این سوییچ امکان محدود کردن پایین رفتن تریگر ها را به شما می دهد، مزیت استفاده از آن این است که تعدادی از بازیکنان در بازی های تیر اندازی، وقتی از تفنگ های سه تیر و یا تک تیر استفاده می کنند، میتوانند تیر های بیشتری را در مدت زمان کمتری شلیک کنند. به ندرت پیش می آید که کسی از این گزینه اسفاده کند ولی شاید در مواردی تصمیم به استفاده از آن گرفتید!

·         و در آخر

کنترلر فیوژن شرکت PowerA امکانات خوبی را تنها با قیمت ۵۰ دلار به مشتریان عرضه می کند. استیک های قابل تعویض، دو دکمه ی قابل برنامه ریزی و قفل تریگر ها  همه و همه با طراحی زیبا و دلنشین برتری هایی نسبت به مدل گرانتر فیوژن پرو است. انتخاب کردن بین این کنترلر و کنترلر مشابه آن Hori Pad Pro برای بیشتر کاربران سخت نخواهد بود چراکه تریگر ها و استیک ها بسیار بهتر عمل می کنند اگرچه از نظر دی پد کمی ضعف دارد. ممکن است که شما Hori Pad Pro را برای بازی های مبارزه ای یا دو بعدی خریداری کنید ولی بیشتر بازی ها با کنترلر فیوژن حس بهتری دارند. این کنترلر قدرتمند است و دارای قیمتی منصفانه نسبت به کنترلر گران الیت می باشد.

منبع

نظرسنجی
برچسب اسرا نشان دهنده ی چیست؟
1) رده بندی سنی بازی های رایانه ای
2) درجه کیفیت بازی های رایانه ای