تعداد بازدید: ۶۷۶
کد خبر: 5221
19 December 2016     -     ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۰ تاریخ انتشار:
فیس‌بوک به‌منظور آزمایش طرح راه‌اندازی تماس صوتی گروهی، برای تعداد انگشت شماری از کاربرانش این امکان نرم‌افزاری را فراهم ساخته که از این برنامه استفاده کنند.

اگر می‌خواهید بدانید که آیا شما نیز از این دسته کاربران هستید یا خیر، یکی از چت‌های گروهی خود را باز کنید و اگر گوشۀ بالا، سمت راست جعبه پیام، آیکونی به شکل یک گوشی وجود دارد، بدانید که شما نیز امکان استفاده از این برنامه را دارید. برای اینکه بتوانید دوستان را به یک تماس تصویری چند نفره دعوت کنید، کافی است که فقط روی آن آیکون کلیک نمایید.

شرکت اکیولس به‌تازگی از قابلیت تماس صوتی بین کاربران هدست‌های واقعیت مجازی خود موسوم به Parties پرده برداشت، و اسنپ چت نیز چند ماه قبل ارتباط صوتی و تصویری را به اپلیکیشن خود افزود. همچنین گوگل اخیراً اعلام کرد که حالت مکالمه صرفاً صوتی را به برنامۀ گفت‌وگوی تصویری خود یعنی Duo اضافه خواهد کرد. در همین راستا، واتس‌اپ نیز بالاخره از ماه گذشته ارتباط ویدیویی را در اختیار کاربرانش قرار داد.

فیس‌بوک رسماً در ماه آوریل، این قابلیت نرم‌افزاری را روی برنامه Messenger خود راه‌اندازی کرد، اما راه‌اندازی نسخۀ کامپیوتری آن، به زمان بیشتری نیاز دارد.

برنامه‌های دیگری از جمله Skype نیز دارای چنین قابلیتی هستند اما قابلیت فیس‌بوک، این اجازه را به ما می‌دهد که با خانواده و دوستانمان در محیطی که خیلی از مردم دارند از آن استفاده می‌کنند، تماس تصویری برقرار کنیم.

این غول شبکه‌های اجتماعی که در سال جاری مکالمه گروهی تا سقف پنجاه نفر را به اپلیکیشن Messenger خود روی موبایل افزود، حالا همین قابلیت را به دسکتاپ نیز می‌آورد. گفتنی است با تکامل سیستم‌های پیام رسان از حالت متنی به رسانه‌ای، اپلیکیشن‌ها در رقابت سختی برای جذب کاربران با تکیه بر ارتباط صوتی و تصویری هستند.

البته فیس‌بوک با این کار خود، شروعی توفانی خواهد داشت چون قابلیت های بسیار جالبی را برای نرم‌افزارهایش در نظر گرفته است که به چند مورد از آن اشاره شد. کاربران به کمک این نرم‌افزار به راحتی می‌توانند با دوستان خود ارتباط برقرار کنند و بدون هیچ مشکلی با هر تعدادی که مایل بودند، صحبت نمایند.

البته همانطور که گفته شد فیس‌بوک تنها شرکتی نیست که دست به چنین کاری زده و قبل از آن، شرکت‌های دیگری نیز این قابلیت را روی برنامه های خود فعال نموده‌اند.

منبع

نظرسنجی
برچسب اسرا نشان دهنده ی چیست؟
1) رده بندی سنی بازی های رایانه ای
2) درجه کیفیت بازی های رایانه ای