تعداد بازدید: ۵۲۷
کد خبر: 5224
20 December 2016     -     ۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۹ تاریخ انتشار:
در تازه‌ترین تحولات از این دست مایکروسافت دستیار صوتی هوشمند خود موسوم به کورتانا را که بر روی انواع رایانه‌ها و گوشی‌های ویندوزی در دسترس است ارتقا داده تا بتواند به انواع و اقسام سئوالات و درخواست‌های کاربران پاسخ دهد و درک کاملی از نیازها و خواست‌های شخصی هر کاربر پیدا کند.

مایکروسافت همچنین دسترسی برنامه‌نویسان و توسعه دهندگان به هسته اصلی کورتانا را ممکن کرده تا آنها بتوانند سخت‌افزارهای تازه‌ای بر مبنای قابلیت‌های هوش مصنوعی کورتانا طراحی و عرضه کنند.
یکی از اولین محصولاتی که بر همین اساس عرضه می شود بلندگویی خواهد بود که رقیب سیستم‌های هوشمند گوگل هوم و آمازون اکو محسوب می‌شود و امور و برنامه‌های مختلف هر کاربر را به یاد وی می‌آورد، به سوالات افراد در مورد وضعیت آب و هوا پاسخ می‌دهد و در آینده می‌توان با استفاده از آن سندهای ورد و دیگر برنامه‌های مجموعه آفیس را طراحی و ذخیره کرد.
قرار است در آینده دسترسی به نامه‌های الکترونیک و پاسخ دادن به آنها هم از این طریق ممکن شود. البته هنوز جزییات بیشتری از این طرح اعلام نشده، اما نهایی شدن آن دسترسی به بسیاری از برنامه‌های نرم‌افزاری، خدمات اینترنتی و .... را از طریق دستورات صوتی ممکن خواهد کرد.
مرورگرهای اینترنتی مایکروسافت هم به زودی با کورتانا سازگار می‌شوند تا بتوانند بعد از دریافت پیام‌های صوتی صفحات مدنظر کاربران را باز کنند، به پیام‌های دریافتی پاسخ دهند و امور دیگری از این دست را پیگیری کنند. همچنین کورتانا با افزایش جمع‌آوری اطلاعات در مورد هر کاربر می‌تواند در مورد نحوه پاسخ گویی صحیح تصمیم بگیرد.
امکان ارائه ترجمه پس از شنیدن کلمه مورد نظر، گرفتن شماره افراد بعد از شنیدن نام آنها از جمله دیگر برنامه‌های مایکروسافت برای افزایش هر چه بیشتر محبوبیت دستیار صوتی کورتانا خواهد بود.

منبع

نظرسنجی
برچسب اسرا نشان دهنده ی چیست؟
1) رده بندی سنی بازی های رایانه ای
2) درجه کیفیت بازی های رایانه ای