تعداد بازدید: ۸۲۸
کد خبر: 4983
28 November 2016     -     ۰۸ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۱ تاریخ انتشار:
تنها یک فرضیه می تواند این حجم از بازی های به انتشار رسیده توسط Ketchapp را توجیه کند. این که آن ها درختی جادویی داشته و ماهیانه چندین اپلیکیشن به عنوان میوه هایش می چینند. هم اکنون که این مطلب را می خوانید، فرانسوی ها 33 بازی گوناگون را طی سال 2016 به انتشار رسانده اند؛ رقمی که مطمئنا باورنکردنی بوده و تعجب خیلی ها را می برانگیزد. اما پرسش اینجاست تمام این اپلیکیشن ها جذاب هستند؟ طبیعتا نه.

محبوبیت یک توسعه دهنده بازی های اسمارت فون ها بدین معنی نیست که شما باید تمام اپلیکیشن های آن ها را انجام دهید. جدا از این که ساخته های فرانسوی ها همانند گذشته با استقبال کاربرها مواجه نشده و تنها بعضی عناوین این شرکت می توانند بازیکن ها را سرگرم نمایند. به خاطر تعداد زیاد اپلیکیشن های Ketchapp، امروز تصمیم گرفتیم روی همین مسئله دست گذاشته و بهترین بازی های فرانسوی ها طی سال را جاری معرفی نماییم. پس تا پایان همراه ما باشید.

Break Liner

نه به خاطر المان های جالب گیم پلی، Break Liner به واسطه ارائه تجربه ای اتمسفریک توانست بازیکن ها را شیفته خود نماید. عنوانی که با رنگ بندی استثنایی پس زمینه پویایش و یک موسیقی دلنشین، آرامش را به مخاطبین هدیه می داد. جالب اینجاست سازنده هم با اضافه سازی مکانیزم های ساده به عنوانش سعی کرده این آسودگی را حفظ نموده و بازیکن ها را به ماجراجویی جذاب بفرستد؛ تنها باید مراقب باشید تا به میله های قرمز رنگ برخورد نکنید. چون با کلیک روی صفحه، هواپیما تغییر جهت می دهد و اگر این کار را انجام ندهید، خواهید باخت.

Ketchapp Basketball

یکی از متفاوت ترین بازی هایی که فرانسوی ها به انتشار رساندند. از دیدگاه مکانیزم های گیم پلی نمی گوییم. اینجا هم سادگی حرف نخست را می زند. به سبک بازی اشاره داریم؛ پس از انتشار چندین اپلیکیشن آرکید یا رقابتی، توسعه دهنده این بار روی عناوین ورزشی دست گذاشت. با Ketchapp Basketball شما باید با سوایپ انگشت خود، توپ را به درون سبد بیندازید. جذاب نیست؟ شاید با توضیحات این برداشت را نمایید اما چندین ثانیه که Ketchapp Basketball را انجام دهید، مطمئنا با المان های مثبتش همانند حالت های گوناگون گیم پلی معتادش خواهید شد.

Splash

مکانیزم های گیم پلی عناوین Ketchapp معمولا نوآورانه نیستند. همانند گیم لافت که برای ساخت بازی هایش از عناوین معروف کنسول های خانگی الهام می گیرد، فرانسوی ها همین رویه را با اپلیکیشن های اسمارت فون ها پیش گرفته اند. اتفاقا یکی از مسائلی که موجب شد آن ها به موفقیت برسند همین پرداخت خوب به ایده های بعضا کلیشه ای است. Splash هم از این قاعده مستثنی نیست. توپ خودش پریده و هنگامی که زیر مکعب ها قرار گرفت، باید صفحه اسمارت فون را لمس نمایید تا روی آن فرود بیاید. اگر خواهان تجربه رنگی ترین عنوان لیست هستید، Splash را از دست ندهید.

Gravity Switch

هنگامی که سرعت و دقت حرف نخست را می زند. Gravity Switch نه تنها سخت ترین عنوان Ketchapp طی سال جاری است، بلکه می توانیم بازی را از بی رحم ترین عناوین این کمپانی بنامیم. آن هم به خاطر طراحی خوب مرحله ها؛ لحظه به لحظه Gravity Switch با چالش های گوناگون گره خورده و باید با دقت تصمیم بگیرید. مکانیزم های گیم پلی این اپلیکیشن پیرامون قدرت جاذبه می چرخند. بازی دو مسیر بالا و پایین داشته و اگر انگشت خود را روی صفحه بگذارید، مکعب مکان حرکتش را تغییر می دهد تا به راهبندها برخورد نکند.

Wave

یکی از بزرگترین چالش های توسعه دهندگان بازی های رکوردی این است که چگونه ریتم جذابیت عناوین خود را تا پایان حفظ نمایند. اگر از ابتدا دوباره با همان مکانیزم ها یا گیم پلی دست به تجربه بازی بزنید، طبیعتا خسته می شوید. فرانسوی ها برای این مسئله معمولا از المان جالبی استفاده می کنند؛ با باخت، محیط متفاوت شده [تغییر داینامیک چالش ها] و مجبورید استراتژی هایی متفاوت را به کار گیرید. Wave هم یکی از همین بازی هاست که به شما کنترل هواپیمایی را می دهد و باید برای کسب امتیاز از دایره ها بگذرید.

منبع

نظرسنجی
برچسب اسرا نشان دهنده ی چیست؟
1) رده بندی سنی بازی های رایانه ای
2) درجه کیفیت بازی های رایانه ای