تعداد بازدید: ۶۶۵
کد خبر: 5159
17 December 2016     -     ۲۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۳ تاریخ انتشار:
شکی نیست نینتندو برای رویداد 24 دی ماه خود، که طی آن کنسول سوییچ به صورت تمام و کمال معرفی خواهد شد، سورپرایزهای بی نظیری در نظر گرفته است. اما احتمال دارد که یکی از این سورپرایزها، چیزی باشد که هیچکس انتظارش را ندارد: پشتیبانی سوییچ از واقعیت مجازی.

به تازگی یکی از اعضای فروم NeoGAF خبر از ثبت چند پتنت برای کنسول هیبریدی نینتندو داده که در یکی از آنها، به احتمال پشتیبانی از واقعیت مجازی اشاره شده است. در این صورت، کنسول در هدستی مشابه Daydream View گوگل یا Gear VR سامسونگ قرار می گیرد و می توان از کنترلرهای جداشونده آن، برای تجربه بازی های واقعیت مجازی استفاده کرد.

مشخصاً هیچ تضمینی وجود ندارد که نینتندو، پشتیبانی از واقعیت مجازی را به کنسول جدیدش بیاورد یا حتی در صورت تلاش در این زمینه، شاهد آماده سازی آن در ماه مارس و همزمان با عرضه رسمی کنسول باشیم. کمپانی های بزرگ تکنولوژی، به صورت سنتی عادت به ثبت پتنت های مختلف برای حفظ حقوق مادی و معنوی ابداعات خود دارند و این مسئله، لزوماً به معنای عرضه تجاری آن ابداعات نیست.

اما با وجود این، افزودن پشتیبانی از واقعیت مجازی به کنسول نینتندو سوییچ بسیار منطقی به نظر می رسد؛ هرچند که شاید پیاده سازی آن به بهترین شکل چندان کار آسانی نباشد. در واقع سخت افزار سوییچ اگر قادر به ارائه رزولوشن 1080 نبوده و به پردازنده ای قدرتمند دسترسی نداشته باشد، احتمالاً قادر به ارائه تجربه واقعیت مجازی پیشرفته ای همچون آکیلس ریفت یا حتی پلی استیشن وی آر نخواهد بود.

منبع

نظرسنجی
برچسب اسرا نشان دهنده ی چیست؟
1) رده بندی سنی بازی های رایانه ای
2) درجه کیفیت بازی های رایانه ای