تعداد بازدید: ۶۸۹
کد خبر: 5168
17 December 2016     -     ۲۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۲ تاریخ انتشار:
همانطور که احتمالاً به یاد دارید، کمپانی ورایزن طی تابستان گذشته قصد داشت با پرداخت مبلغ 4.8 میلیارد دلار، نسبت به خرید یاهو اقدام نموده و جای پای خود در فضای آنلاین را محکم تر از پیش سازد. با این همه، قرارداد مذکور هنوز نهایی نشده و حالا با انتشار گزارش هایی تازه درباره هک اکانت 1 میلیارد کاربر یاهو، احتمال دارد که ورایزن یک بار برای همیشه از خرید یاهو منصرف شود.

ورایزن چندین گروه مختلف تشکیل داده تا بتواند به صورت همه جانبه، درباره خرید یاهو تصمیم گیری کند. یکی از گروه ها توسط مدیرعامل AOL، تیم آرمسترانگ هدایت می شود و در حال بررسی راه های پیش روی ورایزن برای ادغام با یاهو است. گروهی دیگر، مسئله هک کاربران و گزینه های پیش روی ورایزن را بررسی می کند.

در نهایت تیمی دیگر هم مشغول پیامدهای ماجرای هک یاهو است و تصمیم می گیرد که آیا ورایزن باید از قرارداد یاهو فاصله گیرد یا صرفاً قیمت پیشنهادی خود را کاهش دهد. در واقع ورایزن می خواهد اطمینان حاصل کند که پیامدهای مالی هک کاربران یاهو، گریبان گیر خودش نمی شود. این کمپانی که امیدوار بود قرارداد خرید یاهو را در سه ماهه نخست 2017 نهایی کند، می گوید هنوز هم نسبت به خرید یاهو علاقه مند است و این موضوع برای تجارت آنها، تصمیمی منطقی تلقی می شود.

طی سه ماه گذشته، یاهو دو بار خبر از هک کاربران خود داده است که آخرین گزارش، روز گذشته اعلام شد و گفته می شود تقریباً یک میلیارد اکانت در سال 2013 هک شده و اطلاعات آنها ربوده شده است. از جمله اطلاعاتی که احتمالاً به سرقت رفته می توان به نام ها، ایمیل آدرس ها، شماره های تلفن، تاریخ های تولد و رمزهای عبور به همراه سوالات امنیتی و پاسخ های آنها اشاره کرد.

منبع

نظرسنجی
برچسب اسرا نشان دهنده ی چیست؟
1) رده بندی سنی بازی های رایانه ای
2) درجه کیفیت بازی های رایانه ای