تعداد بازدید: ۶۵۰
کد خبر: 5170
17 December 2016     -     ۲۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۲ تاریخ انتشار:
اپلیکیشن های پیام رسان، امروزه برای موفقیت نیازمند تلاش زیادی هستند. در میان اپلیکیشن هایی چون واتس اپ، مسنجر فیسبوک، کیک، اسنپ چت، تلگرام و سایر پیام رسان های مشابه، گزینه های بسیار متعددی وجود دارد که مردم می توانند از میان آنها یکی از برگزینند.

گوگل مدتی پیش با معرفی اپلیکیشن Google Allo سعی کرد وارد این حوزه شود و از زمان انتشار آن طی ماه سپتامبر میلادی تا به امروز، توانسته از مرز 10 میلیون دانلود در استور گوگل پلی بگذرد.

شکی نیست که آمار دانلود 10 میلیونی، از تحقق یکی از مهم ترین اهداف ابتدایی Allo حکایت دارد اما سرعت دستیابی به این رقم، اندکی نگران کننده است. اپلیکیشن مورد اشاره طی چهار روز نخست عرضه، توسط 5 میلیون نفر دانلود شد اما پس از این شروع موفقیت آمیز، مدت زیادی به طول انجامید تا گوگل بتواند 5 میلیون کاربر دیگر را نیز به دانلود پیام رسان خود مجاب سازد.

گفتنی است که چنین اپلیکیشن هایی، معمولاً شروعی موفقیت آمیز دارند اما بعد از گذشت مدتی از عرضه آنها، هیجان مردم تا حدی فروکش می کند. با این حال، دستیابی به بالاترین رقم ممکن از سوی Allo و بلافاصله از بین رفتن محبوبیت آن میان کاربران، به هیچ وجه خبر خوبی برای گوگل به شمار نمی رود.

در مقام مقایسه، بازی پوکمون گو طی هفته اول 50 میلیون بار و طی دو ماه اول، 500 میلیون بار دانلود شد. همین مقایسه ساده نشان می دهد که Google Allo دقیقاً آن پلتفرم پیام رسانی نیست که مردم به دنبالش هستند. البته Allo به تنهایی اپلیکیشن بسیار خوبی تلقی می شود، اما اگر به دیگر گزینه های موجود در استورها نگاه کنیم، به این نتیجه می رسیم که گوگل بسیار دیر دست به توسعه پیام رسانی جدید زده است.

منبع

نظرسنجی
برچسب اسرا نشان دهنده ی چیست؟
1) رده بندی سنی بازی های رایانه ای
2) درجه کیفیت بازی های رایانه ای